Opis, szkice, wymiary

Opis, szkice, wymiary

System zamykania (rolowania) moskitiery, opiera się na zasadzie działania mechanizmu sprężynowego.

W prowadnicach, w których umieszczona jest siatka przeciw owadom, specjalne szczotki przeciwwietrzne zapobiegają jej zerwaniu się w razie silnego wiatru. Szczotki te mają również zadanie zatrzymywania przedostania się nawet najmniejszych insektów.

Specjalnie opatentowane sprzęgło, zamontowane standardowo w moskitierach „Lattari”, pozwala na płynną regulację szybkości zwijania siatki. Zapobiega ono hałaśliwemu uderzaniu końcówki rolowanej siatki o kasetę. Jest to jedna z cech, które decydują o wyjątkowości oferowanego produktu oraz komforcie użytkowania moskitiery.

Dolny próg moskitier poziomych (drzwiowych) ma wysokość zaledwie 1.6 mm. Dla porównania próg aluminiowy (niski) stosowany standardowo w drzwiach ma wys. 2.0 mm.

Niezwykle niski profil dolny moskitier drzwiowych, jest jednocześnie wytrzymałym, ale również dyskretnym elementem konstrukcyjnym. Po otwarciu moskitiery poziomej, przechodzącej przez próg osobie nie grozi potkniecie się o wystający element konstrukcyjny

Moskitiery. Możliwe wymiary i ograniczenia

Maksymalna szerokość moskitiery pionowej (okiennej) wynosi 1600mm.
Maksymalna szerokość moskitiery poziomej (drzwiowej) wynosi 1600mm; istnieje możliwość wykonania moskitiery poziomej 2 skrzydłowej, wówczas max szerokość łączna 2 skrzydeł wynosi 3200mm.

Moskitiery. Jak zdjąć wymiary?


Wystarczy podać szerokość (L) oraz wysokość (H) wnęki okiennej lub drzwiowej.

Moskitiery. Przekroje

Przekroje moskitier pionowych i poziomych. Widok boczny dla moskitiery pionowej, oraz górny dla moskitiery poziomej (drzwiowej).