Mocowanie siatki moskitiery

Mocowanie siatki moskitiery

1 Połóż ramę na stole i poluzuj stare listwy profilowane skrobaczką. Zaczynaj podważanie od środkowej części listwy i przesuwaj się na boki.
2 Przytnij siatkę do odpowiednich rozmiarów i przymocuj zszywkami lub gwoździkami do jednej z krawędzi ramy. Jeśli siatka jest z tworzywa, załóż pod spód po 4 cm z każdej strony.

3 Dociśnij ramę do stołu wyginając ją lekko, a następnie naciągnij na nią siatkę tak, by była maksymalnie naprężona. Przymocuj siatkę na długiej, przeciwległej krawędzi, a następnie zdejmij zacisk i usuń podpórki.
4 Lekko naciągnij materiał na boki ramy i umocuj zszywkami lub gwoździkami. Zaczynaj pośrodku krawędzi, przesuwając się na boki. Na końcu przymocuj siatkę do listwy środkowej.

5    Przymocuj siatkę do listwy środkowej i odetnij nadmiar nożykami (metal) lub nożem (plastyk). Staraj się nie ciąć zbyt blisko zszywek i gwoździków.
6    Przybij stare listwy profilowane lub jeśli to możliwe kup nowe. Wbij główki gwoździ pod powierzchnię drewna i zaszpachluj wgłębienia. Wreszcie zagruntuj i pomaluj całą ramę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *