Sposoby podwójnego szklenia

Sposoby podwójnego szklenia

Istnieją trzy zasadnicze sposoby podwójnego szklenia: zespolone, wtórne zewnętrzne (skrzynkowe) i wtórne wewnętrzne. Pierwszy sposób polega na zespoleniu dwóch szyb w hermetycznie zamkniętą całość, która zastępuje tradycyjną pojedynczą szybę. Szklenie wtórne wewnętrzne polega na zamocowaniu dodatkowej szyby szklanej lub pokrycie szyby plastykową folią od wewnątrz. Szklenie wtórne zewnętrzne polega na zamocowaniu od zewnętrznej strony dodatkowego skrzydła okiennego.

Szyby większości podwójnie szklonych okien mają grubość 4 mm. Do szklenia dużych skrzydeł należy użyć szkła hartowanego. Tańszym rozwiązaniem jest pokrycie zwykłej szyby przezroczystą folią plastykową (izolacyjną i wzmacniającą).

Podwójne szklenie wtórne

Najprostszą formą dodatkowej szyby jest przyklejenie do ramy okiennej cienkiej płyty plastykowej, umocowanej taśmą dwustronnie klejącą. Istnieje też wiele bardziej wymyślnych rozwiązań, w których druga szyba oprawiona jest w plastykową ramę, mocowaną na oknie specjalnymi przyczepami.

Żadnego z opisanych okien nie można łatwo otwierać, co wyklucza ich funkcję wentylacyjną, dają się jednak zdejmować do czyszczenia. Najlepszym rozwiązaniem fest zatem zamocowanie dodatkowej szyby na dającym się otwierać skrzydle okna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *